2000 рік

Віднедавна первісток найбільшою інвестиційного проекту в Україні – СП "АвтоЗАЗ-Деу" вирішило активізувати попит на машини власного виробництва хоч і "накатаним" шляхом, та все ж дещо призабутим. А щоб це не було голослівною акцією про тимчасові знижки, спромігся для наших автолюбителів на такий собі "сюрпрайз". Майже на кшталт того, як колись радянські магазини "Культтовари" чи "Побутова техніка" здійснювали обмін старих телеприймачів на нові, зазвичай, за схемою: "За старий телевізор – 40 карбованців, за новий – усе інше, мінус вартість "брухту". Нові часи – нові віяння.
HELP: ЛЬВІВСЬКИЙ АВТО-ФАН-КЛУБ "ЗАЗ-КОЗАК" КАТЕГОРИЧНО ПРОТИ ЗНИЩЕННЯ "ГОРБАТИХ" ЗАПОРОЖЦІВ, ЗАНЕСЕНИХ ДО "ЧЕРВОНОЇ КНИГИ" УКРАЇНСЬКОГО АВТОРАРИТЕТУ!!!

У чому полягає новація СП "АвтоЗАЗ-Деу" ми попросили розповісти заступника голови правління з перспективного розвитку АТ "Пластик" (офіційного диле-ра СП "АвтоЗАЗ-Деу") Лева КАБУЛЬНИКОВА:

Ініціатива СП "АвтоЗАЗ-Деу", до якої залучено всіх дилерів, полягає в тому, що наш виробник пропонує обміняти автомобілі всіх марок, які випускали чи й зараз виробляють у Запоріжжі, на нові авто. Тобто власник може привезти на наш приймальний пункт свого старенького зазівського "коня" і купити в нас новий автомобіль, з вартості якого вирахують 900 гривень. Щоправда, у цій схемі є кілька нюансів. Перше -- автомобіль має бути укомплектований усіма агрегатами: двигуном, шасі, колесами, склом. Лише кузов автомобіля (буває, від авто лише він і зостається) приймати не будуть. Друге -- акція ця не обмежена в часі. Третє – в Україні і на теренах СНД таку ініціативу проводять уперше, хоча на Заході явище це постійне. Останнє -- не можна здати старий автомобіль і не купити новий, прагнучи отримати готівку. Схема передбачає лише викуп з придбанням нової машини.

– І є вже охочі зробити такий обмін?
Більш як достатньо. Люди постійно телефонують, уточнюють вимоги, запитують, як це реально зробити. Звичайно, ми всіх консультуємо. Зрештою, якщо у власника під снігом і дощем кілька років іржавіє автомобіль, за якого навіть і 50 доларів не дадуть, то чи не варто йому використати унікальні можливості і спромогтися на новий транспортний засіб зі знижкою та ще й мінус тих же 900 гривень. До речі, автомобілі ми продаємо в кредит. Скажімо, якщо сьогодні найдешевша "Таврія" кош-тує близько 1700 доларів, то майже 200 "баксів" автолюбитель отримає за "брухт" на колесах. Ще 50 відсотків він платить одразу, а решту – упродовж наступних двох років. Додам, для придбання машини в кредит потрібно лише три документи: паспорт, ідентифікаційний код та довідку з місця роботи або про джерела доходів.

– Навіщо, власне, започатковано цю акцію і що потім буде із "Запорожцями", які потраплять на ваш приймальний пункт?

Насамперед це – ініціатива, яка має на меті пожвавити збут авто виробництва СП "АвтоЗАЗ-Деу". Як і для будь-якої іншої автомобільної корпорації, головне в її діяльності – більше виробити і продати машин, Тим паче, у нашій країні, де ще, на жаль, купівельна спроможність біль-шості громадян досить низька. Крім того, ринок звільняється від старих автомобілів і створюється додаткова ніша, яка поповниться новими ма-шинами. А що буде з цими "Запорожцями"? Їх переплавлять, зрозуміло, перед цим розкомплектувавши і від-діливши кольорові метали від чорних, пластмасу від скла тощо. Це наші додаткові витрати, але від них нікуди не подінешся - ринок треба піднімати, а збут – нарощувати.

– Ситуацію на виробництві найкраще знає власник, а ще офіційні дилери, які реаліують його продукцію. Донедавна СП "АвтоЗАЗ-Деу" мало чимало клопотів, навіть подейкували про згортання цього проекту. До того ж, і в самої корпорації "Деу" були фінансові проблеми, якими тепер є перспективи СП "Авто-ЗАЗ-Деу"?

Кризи в економіці виникають і зникають. Те було і на "Деу". Але компанію фінансово підтримали, вклали інвестиції. І нині вона знову впевнено почувається. Що ж до СП "АвтоЗАЗ-Деу", то, вважаю, її го-ловні проблеми також позаду. Мені доводилося бувати на цьому підпри-ємстві в Запоріжжі, на інших, і ска-жу, що такого обладнання, яке змон-тували тут корейці, немає навіть на автогіганті "ВАЗ" у Тольятті. Отож, якщо вони вже вклали стільки кош-тів, то намарно це не робили. Політичні проблеми на вищому рівні СП вирішило, і тепер треба лише нарощувати збут та поступово переходи-ти на вітчизняну комплектацію. У перспективі виробники мають уком-плектовувати автомобілі СП на 70 відсотків. До речі, уже нині АТ "Пла-стик" виготовляє радіатори для "Таврій", "Дан" та "Славут".

– Які зміни торкнулися силових агрегатів "Таврій", "Дан" і "Славут"? Кажуть, є плани збільшити їх потужність? І чи виправданими є нарікання окремих водіїв на недов-говічність цих авто?

Навіть при найкращому проекті можна зробити поганий виріб. Зокрема, якщо мова зайшла про двигуни мелітопольського заводу, то, зазначу, вони проходили тестування у випробовувальному центрі фірми "Порше". Знаєте, який висновок? Двигун відповідає всім стандартам, є надійним і простим у виконанні. Єдина проблема -- його треба виготов-ляти не "по-радянськи" з молотком та зубилом, а чітко дотримуватися технологічних вимог і креслень. Але так уже робиться, як, до речі, і наро-щування об'єму цього двигуна – з І 100 до 1200 кубічних сантиметрів. Що ж до "Славути", то на цей авто-мобіль є непоганий попит, який, сподіваюся, у перспективі зростатиме. До того ж, на всі машини є гарантія терміном на один рік.

– Ініціатива із "Запорожцями", мабуть, не єдина рекламна акція СП "АвтоЗАЗ-Деу"?

До ЗІ грудня 1999року "АвтоЗАЗ-Деу" проводить акцію "На українському автомобілі – у нове тисячоліття!". Зокрема, гривневу ціну автомобілів "Ланос" і "Нубіра" зменшено на 20 відсотків, "Таврії", "Таврії-Нова" і "Славути" – на 10-15 процентів. Хоча реально ці знижки є більшими, оскільки гривнева ціна фіксована і на неї не впливають коливання долара. Міркуйте самі: якщо "Ланос" коштував 8200 доларів, то до 31 грудня цього року його можна придбати за 5175 доларів. Подешевшали, від шести до 30 відсотків, і запчастини до автомобілів. Але варто запам'ятати, що акція триватиме лише до 31 грудня, і ні дня пізніше! Кажу це, знаючи нашу ментальність, коли чимало громадян сподіваються на останній день або на "нікуди не подінуться, продовжать". Такого не буде. Тож поспішайте, коли ще буде така нагода придбати автомобіль, зеконо-мивши кілька тисяч "зелених". Хто не використовує шанс, той завжди втрачає! Автоцентри АТ "Пластик" чекають на вас!

Розмову записав Аркадій ЧОРНИЙ.
Автоініціативи. ("Молода Галичина" 25.11.99р.)

Правова інформація

При використанні інформації представленої на даному веб-сайті обов'язково слід вказувати гіперпосилання. Несанкціоноване використання будь-якої інформації з цього веб-сайту є порушенням законів про авторське право.
Адміністрація веб-сайту не несе відповідальності за будь-які прямі, непрямі, спеціальні чи неспеціальні збитки, викликані використанням цього сайту чи пов'язаних із ним веб-сайтів, а також за несвоєчасність поновлення інформації розміщеної на сайті. Назви та зображення торгових знаків, розташовані на даному веб-сайті, які належать третім особам, вказані в ілюстративних цілях та належать їх власникам. Посилання на сайти третіх осіб Адміністрація веб-сайту не несе відповідальність за зміст та достовірність інформації на веб-сайтах, гіперпосилання на які вказані на даному сайті.