2007 рік

Чергову 47-ому річницю з дня випуску першого українського легкового автомобіля ЗАЗ-965 (в народі цю малолітражку прийнято іменувати «Горбатим Запорожцем») відсвяткували у Львові. Ентузіасти із місцевого авто-фан-клубу «ЗАЗ-КОЗАК» запросили до себе в гості власників антикварних «Запорожців» з усієї України. У програмі найбільшого авто форуму Західної України спеціалізованої Міжнародної автомобільної виставки «АвтоТех-2007» 22 вересня на центральному подіумі українських «Запорожець» гордо замінив фаворита виставки «Cadillac Escalade».

  

Слід відзначити, що «Горбатий Запорожець» який через три роки святкувати 50-ліття за популярністю в Україні не поступається жодній крутій «іномарці». Нажаль,АвтоЗАЗ не особливо дбає про свою історію, на Інтернет-сайті заводу його історія розпочинається із інвестиційних проектів останнього десятиріччя. Присівши на голку крупновузлового складання чужих брендів, наш лідер легкового автомобілебудування геть відцурався рідної автокрихітки. Зарубіжний досвід підказує, випуск сучасних версій автомобілів-легенд, таких як «Форд-Мустанг», «Міні-Купер», «Фольксваген-Бітл», «Сітроен-2СМ» чудово продаються. Нещодавно італійці відновили випуск модерн-версії рідного нашому ЗАЗ-965 «Фіата 500» (саме з нього радянські автоконструктори «здерли» основні форми «горбатого»). Шкода, нашому авто гіганту не до рідного бренду. А може ще не час?

В гості до львів’ян на святкування «Дня народження «Горбатого» приїхали запорожці із Києва, Рівного, Хмельницького, Івано-франківська та Червоногруда. У програмі свята виставка тюнінгових та оригінальних моделей «Запорожця», шоу-урок із вивчення Правил вуличного руху для дітей із львівських шкіл-інтернатів, спроба встановлення рекорду України із вмістимості в салон найменшого українського автомобіля (до речі, офіційний рекорд вписаний до Книги рекордів України встановлений минулого року, належить львів’янам -- у «горбатий помістилося 24 (!!!) дитини сумарною вагою 895 кілограм) та розрізання велетенського 47-кілограмового торта. Над виготовленням цього велетенського торта з емблемою клубу чаклували кращі кулінари Львівського хлібокомбінату. Цього року юним львів’янам із скаутської організації «Пласт» та дітям із школи-інтернату №2 міста Львова вдалося побити минулорічне досягнення – неофіційна спроба вдалася – 26 дітей вмістилося до «Горбатого Запорожця».

В рамках конкурсу тюнінгових моделей цього річ відзначено три автомобіля. Спеціальні кубки від організаторів свята отримали киянин Павло Данченко на «ЗАЗ-Революшн», львів’янин Богдан Хомець та Василь Конет із Червоногруда. Сенсацією виставки став повноприводний «ЗАЗ-Алігатор 6х6» із Червоногруда. Кращим оригінальним автомобілем, що максимально відповідає серійному зразку визнано автомобіль Володимира Кулинина (Львів).

Цого року сумісно з Управлінням ДАІ львівської області клуб провів конкурси та вікторини для школярів «Безпечна дорога до школи»: майор міліції Світлана Добровольська вчила маленьких львів’ян дорожньої абетки… Святковий торт для переможців вікторини розрізав головний міліціонер Львівщини генерал-майор Михайло Цимбалюк. Діти із львівської школи-інтернату отримали пам’ятні подарунки від спонсорів дитячого свята мережі авто заправок «ОККО» та страхової компанії «Про100 Страхування». Враховуючи статистичні дані українських страховиків, найменше в аварійні ситуації потрапляють саме «Горбаті» «Запорожці», може саме тому 16 автомобілів львівського авто-фан-клубу «ЗАЗ-КОЗАК» отримали в подарунок від свого страхового партнера річні поліси цивільно-правової відповідальності.

Власники «Запорожців» виявили переможців у спортивній частині свята. Відбулася гонка за Легендою «Львівський лабіринт-2007» та Чемпіонат України із фігурного водіння та авто слалому на «Запорожцях».Переможцем Чемпіонату у класі «стандарт» став Данило Фіголь із Львова. Переможці змагань отримали Кубки, а один із спонсорів спортивних змагань «Галпідшипник» вирішив оригінально нагородити авто спортсменів: призи – комплекти колісних підшипників – отримали не переможці а аутсайдери змагань…

Цього року члени львівського авто-фан-клубу мають чим похвастатися. Автомобілі клубу брали участь у авто перегонах Львів-Запоріжжя-Ялта-Львів, побували на автомобільному фестивалі антикварних автомобілів у польському місті Ридзина та здійснили європейське ралі дорогами Словаччини, Чехії, Німеччини, Франції, Бельгії, Люксембургу та Польщі. Протягом 16 днів старенькі «Горбаті «Запорожці» (наймолодшому учасникові перегонів – «лише» 40 років) подолали 4620 кілометрів та перетнули 10-ть (!!!) кордонів. Усі автомобілі успішно повернулися на батьківщину.

Фото Євгена КРАВСА

Правова інформація

При використанні інформації представленої на даному веб-сайті обов'язково слід вказувати гіперпосилання. Несанкціоноване використання будь-якої інформації з цього веб-сайту є порушенням законів про авторське право.
Адміністрація веб-сайту не несе відповідальності за будь-які прямі, непрямі, спеціальні чи неспеціальні збитки, викликані використанням цього сайту чи пов'язаних із ним веб-сайтів, а також за несвоєчасність поновлення інформації розміщеної на сайті. Назви та зображення торгових знаків, розташовані на даному веб-сайті, які належать третім особам, вказані в ілюстративних цілях та належать їх власникам. Посилання на сайти третіх осіб Адміністрація веб-сайту не несе відповідальність за зміст та достовірність інформації на веб-сайтах, гіперпосилання на які вказані на даному сайті.