2008 рік

Через два роки першому українському автомобілю – «горбатому Запорожцю» виповниться -50-ть. Незважаючи на досить поважний вік ЗАЗ-965 ще можна зустріти на українських дорогах: автоветеран довів свою надійністю. За всіма європейськими нормами наш «жужик» -- повноправний представник ретро-родини. Закордонні автолюбителі старовини на різноманітних фестивалях антикварних автомобілів ставлять його вряд з відомими марками. «Горбатого» хочуть бачити на престижних авто форумах не лише в сусідній Польщі, Чехії, Угорщині чи Словаччині, а й на елітних фестивалях в Німеччині, Австрії, Франції, Люксембургу і особливо в Італії (італійці вважають його найближчим родичем «Фіата-600»). Львівський авто-фан-клуб «ЗАЗ-КОЗАК» (www.zazkozak.com) -- найбільше на теренах колишнього Союзу об’єднання власників «Горбатих Запорожців». Створений у 1983 році клуб неодноразово здійснював автопробіги дорогами Європи: шини нашого міні-авто колесили дорогами Франції, Німеччини, Австрії, Люксембургу, Бельгії, Польщі, Словаччини, Чехії, Бельгії. Цьогорічний авто маршрут десяти (!!!) львівських «міні» проліг маршрутом «Бравого вояки Швейка». Майже три тисячі кілометрів дороги зв’язали географічні місця описані у всесвітньовідомій книзі Ярослава Гашека: Львів-Фельштин-Перемишль-Краків-Ридзина-Прага-Відень-Будапешт-Гуменне-Львів. Мета цьогорічного автопробігу за Дунай («Запорожець за Дунаєм») – маркування та долучення українсько-польського, а в перспективі ще й словацького відрізків туристичного маршруту «Шляхами бравого вояки Швейка» до вже існуючого чесько-австрійського. Не секрет, переважна кількість місць пов’язаних з «подвигами Швейка» лежить саме на наших теренах. А пам’ятники Швейку у Львові та Скелівці (колишній Фельштин) нічим не поступаються закордонним.

 

 Через два роки першому українському автомобілю – «горбатому Запорожцю» виповниться 50 років. Незважаючи на досить поважний вік ЗАЗ-965 ще можна зустріти на українських дорогах: автоветеран довів свою надійність. За всіма європейськими нормами наш «жужик» -- повноправний представник ретро-родини. Закордонні автолюбителі старовини на різноманітних фестивалях антикварних автомобілів ставлять його вряд з відомими марками. «Горбатого» хочуть бачити на престижних авто форумах не лише в сусідній Польщі, Чехії, Угорщині чи Словаччині, а й на елітних фестивалях в Німеччині, Австрії, Франції, Люксембургу і особливо в Італії (італійці вважають його найближчим родичем «Фіата-600»).

Львівський авто-фан-клуб «ЗАЗ-КОЗАК» (www.zazkozak.com) -- найбільше на теренах колишнього Союзу об’єднання власників «Горбатих Запорожців». Створений у 1983 році клуб неодноразово здійснював автопробіги дорогами Європи: шини нашого міні-авто колесили дорогами Франції, Німеччини, Австрії, Люксембургу, Бельгії, Польщі, Словаччини, Чехії, Бельгії.

Цьогорічний авто маршрут десяти (!!!) львівських «міні» проліг маршрутом «Бравого вояки Швейка». Майже три тисячі кілометрів дороги зв’язали географічні місця описані у всесвітньовідомій книзі Ярослава Гашека: Львів-Фельштин-Перемишль-Краків-Ридзина-Прага-Відень-Будапешт-Гуменне-Львів. Мета цьогорічного автопробігу за Дунай («Запорожець за Дунаєм») – маркування та долучення українсько-польського, а в перспективі ще й словацького відрізків туристичного маршруту «Шляхами бравого вояки Швейка» до вже існуючого чесько-австрійського. Не секрет, переважна кількість місць пов’язаних з «подвигами Швейка» лежить саме на наших теренах. А пам’ятники Швейку у Львові та Скелівці (колишній Фельштин) нічим не поступаються закордонним. Чехи були надзвичайно здивовані побачивши фотографії львівського кованого Швейка на велосипеді та Швейка з пивним келихом, проте найбільше любувалися з монумента своєму співвітчизнику з маленького села Скелівка (колишній Фельштин) на Львівщині. Саме тут Йозеф Швейк потрапив до своїх у полон, був признаний російським шпигуном на направленим у каземат. 

Окрім «швейківського» маршруту львівські клубні автомобілі представляли Україну на Шостому міжнародному фестивалі антикварних автомобілів «Замок у Ридзині» та ралі ретроавтомобілів у польському містечку Лєшно. В рамках організованого Всепольською спілкою техніків-автомеханіків фестивалю пройшли спеціалізовані семінари з історії автомобілізму та відновлення та збереження автентичних автомобілів.  Делегація «Запорожців» була запрошена на відкриття музею раритетних автомобілів в австрійському Кляйневенздорф поруч Відня. Тут зібрана найбільша й найдорожча в Австрії приватна колекція ретро-автомобілів. Музей може похвастатися найповнішою колекцією моделей «Порш» та колекцією міні-автомобілів. Нажаль (звісно для власників музею), «Горбатого Запорожця» тут поки що не має – зібрані авто що прожили не менше півстоліття. На момент наших відвідин в музеї було близько 350 автомобілів. Поруч з блискучими ретро-ветеранами на стендах музею розташовані стародавні дерев’яні велосипеди, стародавні двигуни та інша «механіка».  На пам’ятку від нашого клубу музей отримав несподіваний раритетний подарунок – «кривий стартер». Австрійці дивувалися, навіщо автомобілю ця деталь…   

За сприяння львівської мерії та облдержадміністрації львівські авто ветерани добряче попрацювали над промоцією нашого краю за кордоном: зустрічі з іноземними журналістами, офіційними посадовцями та аналогічними закордонними громадськими організаціями, засвідчили, що «народна дипломатія» -- найкращий спосіб чогось навчитися й себе показати… Цікаво, що всі десять автомобілів клубу без поломок своїм ходом повернулися на наші терени. Осінню клуб поїде в гості до своїх прибалтійських друзів з аналогічних клубів Литви, Латвії та Естонії. «Горбатий Запорожець» в колишніх прибалтійських радянських республіках надзвичайно стильний та престижний автомобіль. Львівський авто-фан-клуб екстремального автотуризму «ЗАЗ КОЗАК» вже планує в наступному році автоподорож до Риму. В планах клубу автопробіг від Львова до Байкалу присвячений 50-річчю випуску першого «ЗАЗ-965» з конвеєра Запорізького автозаводу. А потім, для відчайдухів не має кордонів, можливо, й на навколосвітню подорож відважимося. Спонсори готуйтеся, ми – готові.

Правова інформація

При використанні інформації представленої на даному веб-сайті обов'язково слід вказувати гіперпосилання. Несанкціоноване використання будь-якої інформації з цього веб-сайту є порушенням законів про авторське право.
Адміністрація веб-сайту не несе відповідальності за будь-які прямі, непрямі, спеціальні чи неспеціальні збитки, викликані використанням цього сайту чи пов'язаних із ним веб-сайтів, а також за несвоєчасність поновлення інформації розміщеної на сайті. Назви та зображення торгових знаків, розташовані на даному веб-сайті, які належать третім особам, вказані в ілюстративних цілях та належать їх власникам. Посилання на сайти третіх осіб Адміністрація веб-сайту не несе відповідальність за зміст та достовірність інформації на веб-сайтах, гіперпосилання на які вказані на даному сайті.